+Get This!
Ta strona wykorzystuje cookies w celu świadczenia usług jak najlepszej jakości. Przeczytaj o polityce plików cookie. Zamknij lub Zamknij i nie pokazuj więcej
bhp i ppoż szkolenia, bhp katowice mysłowice śląsk bhp i ppoż szkolenia, bhp katowice mysłowice śląsk
bhp i ppoż szkolenia, bhp katowice mysłowice śląskO firmieSeparatorBHP i PPożSeparatorStojakiSeparatorSuszarkiHeader2
bhp i ppoż szkolenia, bhp katowice mysłowice śląsk

Naszą stronę odwiedziło już 2816893 osób.Dodatkowy urlop na szukanie pracy

13 czerwiec 2012

Kiedy pracownikowi, który jest w okresie wypowiedzenia, przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy? Jakie warunki należy spełniać i kto może skorzystać z tego prawa? W jakich sytuacjach pracodawca musi ich udzielić a kiedy zwolniony jest z tego obowiązku?

Dni wolne na poszukiwanie pracy przysługują pracownikowi, który otrzymał od pracodawcy wypowiedzenie, a okres wypowiedzenia wynosi co najmniej dwa tygodnie (art. 37 Kodeksu pracy).

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku wypowiedzenia trwającego dwa tygodnie lub miesiąc, przysługują 2 dni robocze zwolnienia od pracy z tytułu poszukiwania pracy, natomiast przy wypowiedzeniu trzymiesięcznym 3 dni robocze.

Dni wolne z tytułu poszukiwania pracy nie przysługują natomiast, w przypadku wypowiedzenia przez pracodawcę umowy na zastępstwo oraz umowy na okres próbny krótszej niż 3 miesiące – w obu przypadkach okres wypowiedzenia wynosi mniej niż 2 tygodnie.

Jeśli pracownik sam złożył wypowiedzenie lub rozwiązanie nastąpiło na mocy porozumienia stron, również dni wolne na poszukiwanie pracy nie przysługują.

Utworzony o 13:14

BHP Szkolenia Okresowe Katowice Mysłowice Śląsk

BHP i PPOŻ, Ryzyko Zawodowe, Doradztwo BHP